13.09.2023р. Всесвітній день боротьби з сепсисом!

Сепсис є одним із найпоширеніших і несвоєчасно діагностовуваних захворювань як у високорозвинених державах, так і в країнах, що розвиваються.

Незважаючи на значну поширеність, для загалу сепсис є невідомою хворобою і часто помилково трактується як «зараження крові». Сепсис виникає, коли реакція організму на інфекцію спричиняє ураження власних тканин та органів. Це може призвести до шоку, множинної недостатності органів та смерті, особливо при пізньому виявленні та несвоєчасному лікуванні. Незважаючи на досягнення сучасної медицини, включно з вакцинами, антибіотиками і невідкладною допомогою, сепсис і надалі залишається основною причиною смерті від інфекцій – з показником лікарняної смертності 30-60%.

Основними ознаками сепсису є:

підвищення або зниження температури тіла;

задишка (швидке або поверхневе дихання);

пришвидшене серцебиття (тахікардія);

загальна слабкість (втомлюваність, відсутність апетиту, безсоння, нудота, блювота, головний біль, підвищена дратівливість чи загальмованість);

Ці ознаки виникають на фоні будь-якого захворювання, спричиненого бактерійними інфекціями (фурункул, гнійник, пневмонія, цистит, стоматит та інші).

Результати лікування сепсису напряму пов’язані зі своєчасністю його виявлення: чим раніше діагностується сепсис, тим кращі результати його лікування. При пізньому зверненні за медичною допомогою чи несвоєчасній діагностиці смертність при цій недузі може складати 70-100% (тобто помирають 7 або 10 з 10-ти хворих).

Поділитися:
Налаштування доступності
Налаштування контрасту
Розмір шрифту
Міжбуквенний інтервал
Міжстрочний інтервал
Зображення
Шрифт
Скинути налаштування
Дивитись більше:
19.11.2024

Важливо знаходити час для профілактичних медоглядів. Набагато простіше протидіяти захворюванням до їх виникнення чи...

19.11.2024

За даними моніторингу за поточний 46 тиждень захворюваність на на грипп та ГРВІ знаходиться на сезонному рівні....

19.11.2024

У Центр громадського здоров’я України України зазначають, що за 10 місяців 2024 року рівень захворюваності на кашлюк...

19.11.2024

Коли ви курите або вейпите, шкідливі хімічні речовини моментально потрапляють у ваші легені, а звідти переходять у...

Адреса:
67700, Україна, Одеська область, м. Білгород-Дністровський, вул. Сергія Файнблата, буд. 7
Білгород - Дністровський РВП ДУ "Одеський ОЦКПХ МОЗ України":
Основні завдання та функції: - мікробіологічні, вірусологічні, паразитологічні, санітарно-гігієнічні, токсиколого-гігієнічні, фізичні, радіологічні, молекулярно-генетичні та інші дослідження щодо безпеки факторів, що можуть небезпечно впливати на стан здоров'я людини у будівлях, спорудах, на територіях, сировині, продукції, об'єктах виробничого середовища, питній воді, ґрунті, повітрі, біоматеріалі та довкіллі, в т. ч. діагностичні; - дослідження стану здоров'я населення та середовища життєдіяльності людини, виявлення причинно-наслідкових зв'язків між станом здоров'я населення та впливом на нього факторів середовища життєдіяльності людини;
GPS: 46.191038002227, 30.343036651611
Графік роботи:
пн-пт з 9:00 до 17:12

Білгород - Дністровський РВП ДУ "Одеський ОЦКПХ МОЗ України"

Білгород - Дністровський РВП ДУ "Одеський ОЦКПХ МОЗ України"