В рамках виконання заходів до Всесвітнього дня серця та з метою підвищення рівня обізнаності населення щодо здорового способу життя та профілактики серцево-судинних захворювань фахівці Б-Дністровський РВП ДУ "Одеський ОЦКПХ МОЗ України" проводять активну комунікаційну роботу серед населення.
Серцево-судинні захворювання – основна причина смертності в Україні, особливо серед чоловіків.
Це такі захворювання як ішемічна хвороба серця (серцеві напади), інсульт, підвищений артеріальний тиск (гіпертонія), захворювання периферичної артерії, ревматична хвороба серця, вроджені захворювання серця та серцева недостатність.
Профілактика серцево-судинних захворювань:
Правильне харчування. Бажано віддавати перевагу овочам, фруктам, злакам, бобовим, горіхам, кисломолочним продуктам, нежирним сортам м’яса та риби. При цьому споживання жирів, масла, солодощів, алкоголю слід максимально скоротити.
Фізична активність. Бажано більше рухатися, гуляти на свіжому повітрі, займатися спортом. У середньому доросла людина повинна щодня ходити пішки на відстань не менше 3 км (або не менше 30 хв).
Стресостійкість. Бажано уникати стресів та вчитися справлятися з ними.
Здоровий спосіб життя. Відмова від куріння та алкоголю.
Контроль тиску та рівня глюкози у крові. Необхідно контро¬лювати артеріальний тиск і рівень глюкози у крові. Оптимальний рівень артеріального тиску для дорослої людини становить 120/80 мм рт. ст. Для більшості людей нормальними вважаються всі показники артеріального тиску, які не перевищують 139/89 мм рт. ст. Оптимальний рівень глюкози капілярної крові (при заборі крові з пальця) від 3,3 до 5,5 ммоль/л.
Якщо дотримуватися здорового способу життя, можна подовжити його тривалість і покращити якість.
Розпочати ніколи не пізно.