АКТУАЛЬНО
БОТУЛІЗМ: ЩО ВАРТО ЗНАТИ?
30.05.2023р. фахівцями відділу епідеміологічного нагляду (спостереження) та профілактики інфекційних хвороб була організована зустріч із працівниками РКЗ « Південний» на тему «Ботулізм та його небезпека».
В своєму виступі фахівці центру наголосили небезпеку захворювання ботулізмом через вживання неякісно обробленої їжі. Ця тема завжди актуальна, особливо у літній період, коли населення активно займається консервацією продуктів.
Нагадуємо про важливість дотримання санітарно-гігієнічних вимог, технологічних умов приготування сировини та зберігання продуктів харчування.
Ботулізм – гостре токсико-інфекційне захворювання, яке найчастіше виникає в результаті вживання продуктів, які містять отруйні речовини (токсини), що виробляються бактеріями ботулізму - ботулотоксином. Це одна з найсильніших отрут, що зустрічаються в природі.
Причиною ботулізму найчастіше стають продукти домашнього консервування м’яса, риби, рідше овочі.
Перші симптоми ботулізму найчастіше виникають через 12–24 години після споживання зараженої їжі. Але можуть виникнути і раніше (уже за дві години) або значно пізніше (4 доби і більше).
На початку хворого турбують:
слабкість, запаморочення, сильно виражена сухість у роті,
короткочасні ознаки ураження шлунково-кишкового тракту (біль у животі, нудота, блювання, послаблення випорожнень), а потім настає стадія парезу кишківника (здуття живота, закреп).
У разі виникнення будь-яких із цих симптомів не зволікайте, не займайтеся самолікуванням, а терміново зверніться до лікаря! Рання діагностика підвищує шанси хворого на сприятливий результат.
Будьте обережні! Бережіть себе!