Чим небезпечні кашлюк, дифтерія та правець?

З метою надання інформації щодо додаткових заходів з імунізації населення проти кашлюку, дифтерії та правцю

фахівці Б-Дністровський РВП ДУ "Одеський ОЦКПХ МОЗ України" завітали до Білгород-Дністровського районного управління ГУ ДСНС України в Одеській області.

Ревакцинація відбувається у 18 місяців. У 6 років ревакцинують АДП (анатоксином дифтерійно-правцевим), а у 16 років роблять АДП-М (анатоксином дифтерійно-правцевим зі зменшеним вмістом антигену).

Для дорослих важливо робити ревакцинацію. Перше планове щеплення роблять у 26 років, вакциною АДП-М, надалі процедура відбувається з мінімальним інтервалом в 10 років від попереднього щеплення. Більше про протипокази до вакцинації та види

щеплень https://bit.ly/3tVBJ0L

📍 Чим небезпечні хвороби?

🔸 Кашлюк — викликається бактерією та дуже швидко передається від людини до людини. Першими ознаками є помірний жар, нежить, кашель, який, як правило, переходить у судомний кашель. У немовлят це може супроводжуватися періодами тимчасового припинення дихальних рухів (апное).

🔸 Правець — передається при контакті зі спорами бактерій, що живуть у ґрунті та кишковому тракті тварин. Симптомами правця є: стиснення щелеп, м’язові спазми, болісна напруга у всьому тілі, проблеми з ковтанням, лихоманка та надмірне потовиділення тощо. Ризик смерті високий.

🔸 Дифтерія — гостре інфекційне захворювання. Збудник — дифтерійна паличка. Передається повітряно-крапельним шляхом. Може проявлятися болями у горлі, підвищеною температурою, лихоманкою, набряком слизової оболонки ротоглотки, нальотом на мигдалинах сірого кольору, осиплістю голосу. Може вражати серцево-судинну та нервову систему, нирки.

❗️ Протягом останніх дев’яти років в Україні щорічно реєстрували поодинокі випадки дифтерії. Вакцинація — це єдиний спосіб вберегтися від хвороби!

Поділитися:
Налаштування доступності
Налаштування контрасту
Розмір шрифту
Міжбуквенний інтервал
Міжстрочний інтервал
Зображення
Шрифт
Скинути налаштування
Дивитись більше:
19.11.2024

Важливо знаходити час для профілактичних медоглядів. Набагато простіше протидіяти захворюванням до їх виникнення чи...

19.11.2024

За даними моніторингу за поточний 46 тиждень захворюваність на на грипп та ГРВІ знаходиться на сезонному рівні....

19.11.2024

У Центр громадського здоров’я України України зазначають, що за 10 місяців 2024 року рівень захворюваності на кашлюк...

19.11.2024

Коли ви курите або вейпите, шкідливі хімічні речовини моментально потрапляють у ваші легені, а звідти переходять у...

Адреса:
67700, Україна, Одеська область, м. Білгород-Дністровський, вул. Сергія Файнблата, буд. 7
Білгород - Дністровський РВП ДУ "Одеський ОЦКПХ МОЗ України":
Основні завдання та функції: - мікробіологічні, вірусологічні, паразитологічні, санітарно-гігієнічні, токсиколого-гігієнічні, фізичні, радіологічні, молекулярно-генетичні та інші дослідження щодо безпеки факторів, що можуть небезпечно впливати на стан здоров'я людини у будівлях, спорудах, на територіях, сировині, продукції, об'єктах виробничого середовища, питній воді, ґрунті, повітрі, біоматеріалі та довкіллі, в т. ч. діагностичні; - дослідження стану здоров'я населення та середовища життєдіяльності людини, виявлення причинно-наслідкових зв'язків між станом здоров'я населення та впливом на нього факторів середовища життєдіяльності людини;
GPS: 46.191038002227, 30.343036651611
Графік роботи:
пн-пт з 9:00 до 17:12

Білгород - Дністровський РВП ДУ "Одеський ОЦКПХ МОЗ України"

Білгород - Дністровський РВП ДУ "Одеський ОЦКПХ МОЗ України"