📌Кашлюк, дифтерія та правець — це смертельно небезпечні інфекції, які можуть вразити будь-кого, особливо маленьких дітей

Дифтерія викликає утворення плівок у горлі, що ускладнюють дихання, і може уразити серце, нирки та нервову систему. Правець має високу смертність навіть при наданні медичної допомоги, а кашлюк може призвести до затримки дихання у немовлят.

Захиститися від них легко — достатньо вакцинуватися, починаючи з двох місяців життя малюка.

🇺🇦 В Україні доступні кілька вакцин: АКДП та АаКДП — трикомпонентні, які захищають від кашлюку, дифтерії та правця, а також АДП і АДП-м — двокомпонентні, які застосовуються для захисту від дифтерії та правця. Ваш лікар допоможе вибрати найкращий варіант для вас чи вашої дитини, тому не потрібно занурюватися в деталі. Довіртеся професіоналам, вони завжди знають, коли і яку вакцину варто обрати.

💉Щоб зупинити поширення цих хвороб, потрібно вакцинувати 95% населення. На жаль, у 2023 році рівень щеплення серед дітей до року склав лише 83,4%, що недостатньо для створення колективного імунітету. Як наслідок, вже за перші пів року 2024 року в Україні було зареєстровано у 30 разів більше випадків кашлюку, ніж за той самий період 2023 року.

Якщо ви пропустили планову вакцинацію, це можна виправити. Проконсультуйтеся з вашим лікарем, і він складе індивідуальний графік щеплень. Для дорослих, які не мають підтверджень про вакцинацію, потрібно отримати щонайменше три дози вакцини проти правця і дифтерії для повноцінного захисту.

🧐Дізнайтеся більше про небезпеку цих хвороб на Національний портал з імунізації і не відкладайте захист на потім!

❗️Нагадуємо, що з 1 серпня в Україні триває кампанія додаткової імунізації проти кашлюку, дифтерії та правця. Усі щеплення за Національним календарем — безоплатні. Для отримання щеплення зверніться до сімейного лікаря або найближчого закладу охорони здоров’я.

#вакциновані_захищені

Поділитися:
Налаштування доступності
Налаштування контрасту
Розмір шрифту
Міжбуквенний інтервал
Міжстрочний інтервал
Зображення
Шрифт
Скинути налаштування
Дивитись більше:
19.11.2024

Важливо знаходити час для профілактичних медоглядів. Набагато простіше протидіяти захворюванням до їх виникнення чи...

19.11.2024

За даними моніторингу за поточний 46 тиждень захворюваність на на грипп та ГРВІ знаходиться на сезонному рівні....

19.11.2024

У Центр громадського здоров’я України України зазначають, що за 10 місяців 2024 року рівень захворюваності на кашлюк...

19.11.2024

Коли ви курите або вейпите, шкідливі хімічні речовини моментально потрапляють у ваші легені, а звідти переходять у...

Адреса:
67700, Україна, Одеська область, м. Білгород-Дністровський, вул. Сергія Файнблата, буд. 7
Білгород - Дністровський РВП ДУ "Одеський ОЦКПХ МОЗ України":
Основні завдання та функції: - мікробіологічні, вірусологічні, паразитологічні, санітарно-гігієнічні, токсиколого-гігієнічні, фізичні, радіологічні, молекулярно-генетичні та інші дослідження щодо безпеки факторів, що можуть небезпечно впливати на стан здоров'я людини у будівлях, спорудах, на територіях, сировині, продукції, об'єктах виробничого середовища, питній воді, ґрунті, повітрі, біоматеріалі та довкіллі, в т. ч. діагностичні; - дослідження стану здоров'я населення та середовища життєдіяльності людини, виявлення причинно-наслідкових зв'язків між станом здоров'я населення та впливом на нього факторів середовища життєдіяльності людини;
GPS: 46.191038002227, 30.343036651611
Графік роботи:
пн-пт з 9:00 до 17:12

Білгород - Дністровський РВП ДУ "Одеський ОЦКПХ МОЗ України"

Білгород - Дністровський РВП ДУ "Одеський ОЦКПХ МОЗ України"