Кашлюк: динаміка зростання захворюваності та важливість вакцинації

У Центр громадського здоров’я України України зазначають, що за 10 місяців 2024 року рівень захворюваності на кашлюк виріс більш як у 20 разів, якщо порівнювати з минулим роком.

📊 В Одеській області у 2023 році поодинокі випадки кашлюку почали реєструватись наприкінці року з подальшою щомісячною тенденцією до зростання у 2024 році. Всього за 10 місяців 2024 року зареєстровано 487 випадків кашлюку, тоді як за аналогічний період минулого року - лише один випадок. Найвищий показник захворюваності зареєстровано у травні - 101 випадок.

Причина зростання захворюваності — збільшення кількості не щеплених дітей.

Епідемічний процес кашлюку має свої особливості. Спалахи цього захворювання часто проявляються циклічністю через залежність від часового імунітету, рівня охоплення вакцинацією та інших факторів. Частота підйомів захворюваності, як правило, спостерігається кожні 3-5 років. Сукупність цих факторів і призвела до підйому захворюваності у 2024 році.

📌 Захист від кашлюку надає вакцинація. Відповідне щеплення роблять у 2, 4, 6 та 18 місяців від народження. Це комбінована вакцина, яка також захищає від правця та дифтерії (АКДП), вона входить до національного календаря та є безоплатною для дітей.

Нагадуємо: кожні 10 років дорослим потрібно оновлювати щеплення проти дифтерії та правця (вакцина АДП-М). Для цього необхідно просто звернутись до свого сімейного лікаря. Вона також безоплатна.

З 1 серпня в Україні триває кампанія додаткової імунізації проти кашлюку, дифтерії та правця для осіб, що пропустили планові щеплення. Якщо вам невідомий ваш вакцинальний статус або ви пропустили щеплення, зверніться до свого сімейного лікаря.

Своєчасна вакцинація в будь-якому віці — це простий та ефективний спосіб зберегти здоров’я надовго.

✔️Рішення про вакцинацію — це завжди правильний крок.

Поділитися:
Налаштування доступності
Налаштування контрасту
Розмір шрифту
Міжбуквенний інтервал
Міжстрочний інтервал
Зображення
Шрифт
Скинути налаштування
Дивитись більше:
27.03.2025

90% населення України інфіковані паличкою Коха, та хворіють на туберкульоз не всі. Найчастіше вразливими перед...

27.03.2025

Фахівці Б-Дністровський РВП ДУ "Одеський ОЦКПХ МОЗ України" нагадують: важливо знаходити час для профілактичних...

27.03.2025

#Туберкульоз – це бактеріальна інфекція, яка насамперед вражає легені та інші частини тіла. До найрозповсюдженіших...

27.03.2025

Туберкульоз (ТБ) — повністю виліковний! Для одужання важливо, щоб пацієнт своєчасно пройшов діагностику,...

Адреса:
67700, Україна, Одеська область, м. Білгород-Дністровський, вул. Сергія Файнблата, буд. 7
Білгород - Дністровський РВП ДУ "Одеський ОЦКПХ МОЗ України":
Основні завдання та функції: - мікробіологічні, вірусологічні, паразитологічні, санітарно-гігієнічні, токсиколого-гігієнічні, фізичні, радіологічні, молекулярно-генетичні та інші дослідження щодо безпеки факторів, що можуть небезпечно впливати на стан здоров'я людини у будівлях, спорудах, на територіях, сировині, продукції, об'єктах виробничого середовища, питній воді, ґрунті, повітрі, біоматеріалі та довкіллі, в т. ч. діагностичні; - дослідження стану здоров'я населення та середовища життєдіяльності людини, виявлення причинно-наслідкових зв'язків між станом здоров'я населення та впливом на нього факторів середовища життєдіяльності людини;
GPS: 46.191038002227, 30.343036651611
Графік роботи:
пн-пт з 9:00 до 17:12

Білгород - Дністровський РВП ДУ "Одеський ОЦКПХ МОЗ України"

Білгород - Дністровський РВП ДУ "Одеський ОЦКПХ МОЗ України"