Малярія - небезпечне захворювання

💡

Щотижнево ентомологом відділу епідеміологічного нагляду (спостереження) та профілактики інфекційних хвороб Білгород-Дністровського РВП ДУ «Одеський ОЦКПХ МОЗ» проводиться інвентаризація прісних водойм м.Білгород-Дністровського та району на наявність личинок комара родини «Анофелес».

💡За даними ВООЗ малярія займає перше місце на планеті серед інфекційних захворювань. Щорічно у всьому світі реєструється більш 200 мільйонів нових випадків захворілих на малярію, з них від 1,5 млн. до 3 млн. людей помирають від цієї хвороби.

💡Кліматичні умови нашого регіону, де з кожним роком у весняно-літній період стає все спекотніше, наявність прісних водоймищ, загальна площа яких складає 19,6 % від загальної площі району, наявність чотирьох видів комарів родини «Анофелес», які можуть бути переносниками малярії, складає дуже напружену ситуацію у місті та районі.

💡В Україні випадки місцевої передачі малярії не реєструються з 1959 року, але мають місце завізні випадки, не тільки моряками, як було раніше, а також комерсантами, спеціалістами за контрактом, членами екіпажів суден і літаків, сезонними робітниками, туристами.

💡Малярія — небезпечне для життя захворювання, що передається через укуси комарів. Недуга поширена у 91 країні світу, переважно це Африка, Азія, Південна та Північна Америка.

💡В Україні передавання малярії комарами не відбувається і наразі всі зареєстровані випадки інфікування — завезені.

Зараження відбувається при укусі людини інфікованою самкою комара родини «Анофелес».

Щоб попередити розповсюдження хвороби, необхідно всім хто планує здійснити поїздку за кордон, поцікавитись, яка в цій країні ситуація щодо спалахів на інфекційні хвороби, зокрема на малярію. Всім виїжджаючим в тропічні країни Африки, Південно-Східної Азії , Латинської Америки необхідно проводити хіміопрофілактику по малярії. Якщо країна, Вашого перебування, неблагонадійна на малярію, необхідно обов’язково проконсультуватися з сімейним лікарем та лікарем інфекціоністом щодо проведення хіміопрофілактики.

💡Особливе звернення до людей, які повернулися з країн неблагонадійних на малярію, при появі лихорадки невстановленої етіології на протязі 14 місяців після виїзду з малярійної місцевості і при звернені за медичною допомогою необхідно обстежитись на малярію.

💡Пам’ятайте, що тропічна малярія призводе до важкої течії хвороби, яка без лікування або несвоєчасного початку лікування призводе до смерті.

💡Особиста профілактика при малярії полягає в захисті від укусів комарів за допомогою репелентів (засобів, які відлякують комарів). Тому необхідно обмежити доступ комахам до приміщень, засітчати вікна, двері.

Кожен повинен дбайливо ставитись до свого здоров’я!

Поділитися:
Налаштування доступності
Налаштування контрасту
Розмір шрифту
Міжбуквенний інтервал
Міжстрочний інтервал
Зображення
Шрифт
Скинути налаштування
Дивитись більше:
19.11.2024

Важливо знаходити час для профілактичних медоглядів. Набагато простіше протидіяти захворюванням до їх виникнення чи...

19.11.2024

За даними моніторингу за поточний 46 тиждень захворюваність на на грипп та ГРВІ знаходиться на сезонному рівні....

19.11.2024

У Центр громадського здоров’я України України зазначають, що за 10 місяців 2024 року рівень захворюваності на кашлюк...

19.11.2024

Коли ви курите або вейпите, шкідливі хімічні речовини моментально потрапляють у ваші легені, а звідти переходять у...

Адреса:
67700, Україна, Одеська область, м. Білгород-Дністровський, вул. Сергія Файнблата, буд. 7
Білгород - Дністровський РВП ДУ "Одеський ОЦКПХ МОЗ України":
Основні завдання та функції: - мікробіологічні, вірусологічні, паразитологічні, санітарно-гігієнічні, токсиколого-гігієнічні, фізичні, радіологічні, молекулярно-генетичні та інші дослідження щодо безпеки факторів, що можуть небезпечно впливати на стан здоров'я людини у будівлях, спорудах, на територіях, сировині, продукції, об'єктах виробничого середовища, питній воді, ґрунті, повітрі, біоматеріалі та довкіллі, в т. ч. діагностичні; - дослідження стану здоров'я населення та середовища життєдіяльності людини, виявлення причинно-наслідкових зв'язків між станом здоров'я населення та впливом на нього факторів середовища життєдіяльності людини;
GPS: 46.191038002227, 30.343036651611
Графік роботи:
пн-пт з 9:00 до 17:12

Білгород - Дністровський РВП ДУ "Одеський ОЦКПХ МОЗ України"

Білгород - Дністровський РВП ДУ "Одеський ОЦКПХ МОЗ України"