Маршрут пацієнта з туберкульозом

🫁 Пацієнти з туберкульозом можуть лікуватись або стаціонарно в медичному закладі, або амбулаторно, тобто без госпіталізації. У більшості випадків від туберкульозу лікуються амбулаторно з першого дня захворювання — це ефективно та безпечно для оточення, якщо так визначив лікар.

❓ Хто і як діагностує туберкульоз

Якщо лікар підозрює в пацієнта туберкульоз, то організовує для нього подальші діагностичні обстеження. Запідозрити туберкульоз можна за симптомами та/чи за результатами радіологічного обстеження органів грудної клітки.

Для раннього виявлення туберкульозу групам ризику потрібні систематичне скринінгове анкетування (https://tbtest.phc.org.ua/), радіологічне обстеження органів грудної клітки, у деяких випадках — молекулярно-генетичне дослідження. Для останнього в пацієнта беруть мокротиння чи інші біологічні рідини, зокрема кал у маленьких дітей.

Якщо аналізи підтверджують туберкульоз, сімейний лікар за потреби скеровує пацієнта на консультацію до фтизіатра. Той призначає схему лікування та визначає необхідність у стаціонарному лікуванні.

🏥 Стаціонарне лікування

Стаціонарно пацієнт може лікуватися у регіональному фтизіопульмонологічному закладі. У всіх закладах достатньо місць для всіх пацієнтів, які потребують госпіталізації. Переважна більшість випадків туберкульозу не потребує тривалого стаціонарного лікування. Пацієнти починають лікуватися амбулаторно, тобто вдома, коли в їхньому мокротинні збудник туберкульозу не виявляється або після 2-3 тижнів ефективного лікування.

👩‍⚕️ Амбулаторне лікування

Амбулаторне лікування від туберкульозу зазвичай веде сімейний лікар, інколи — фтизіатр. Сімейний лікар супроводжує пацієнта протягом усього лікування: безоплатно видає необхідні препарати, призначає аналізи для відстеження успішності терапії та раннього виявлення можливих побічних реакцій на лікування і за потреби надає психосоціальну підтримку.

В Україні всі послуги з виявлення, діагностики та лікування від туберкульозу є безоплатними для пацієнтів. Деталі про діагностику та лікування ТБ за посиланням: https://bit.ly/3uSfDly.

Поділитися:
Налаштування доступності
Налаштування контрасту
Розмір шрифту
Міжбуквенний інтервал
Міжстрочний інтервал
Зображення
Шрифт
Скинути налаштування
Дивитись більше:
27.03.2025

90% населення України інфіковані паличкою Коха, та хворіють на туберкульоз не всі. Найчастіше вразливими перед...

27.03.2025

Фахівці Б-Дністровський РВП ДУ "Одеський ОЦКПХ МОЗ України" нагадують: важливо знаходити час для профілактичних...

27.03.2025

#Туберкульоз – це бактеріальна інфекція, яка насамперед вражає легені та інші частини тіла. До найрозповсюдженіших...

27.03.2025

Туберкульоз (ТБ) — повністю виліковний! Для одужання важливо, щоб пацієнт своєчасно пройшов діагностику,...

Адреса:
67700, Україна, Одеська область, м. Білгород-Дністровський, вул. Сергія Файнблата, буд. 7
Білгород - Дністровський РВП ДУ "Одеський ОЦКПХ МОЗ України":
Основні завдання та функції: - мікробіологічні, вірусологічні, паразитологічні, санітарно-гігієнічні, токсиколого-гігієнічні, фізичні, радіологічні, молекулярно-генетичні та інші дослідження щодо безпеки факторів, що можуть небезпечно впливати на стан здоров'я людини у будівлях, спорудах, на територіях, сировині, продукції, об'єктах виробничого середовища, питній воді, ґрунті, повітрі, біоматеріалі та довкіллі, в т. ч. діагностичні; - дослідження стану здоров'я населення та середовища життєдіяльності людини, виявлення причинно-наслідкових зв'язків між станом здоров'я населення та впливом на нього факторів середовища життєдіяльності людини;
GPS: 46.191038002227, 30.343036651611
Графік роботи:
пн-пт з 9:00 до 17:12

Білгород - Дністровський РВП ДУ "Одеський ОЦКПХ МОЗ України"

Білгород - Дністровський РВП ДУ "Одеський ОЦКПХ МОЗ України"