Маршрут пацієнта з туберкульозом

🫁 Пацієнти з туберкульозом можуть лікуватись або стаціонарно в медичному закладі, або амбулаторно, тобто без госпіталізації. У більшості випадків від туберкульозу лікуються амбулаторно з першого дня захворювання — це ефективно та безпечно для оточення, якщо так визначив лікар.

❓ Хто і як діагностує туберкульоз

Якщо лікар підозрює в пацієнта туберкульоз, то організовує для нього подальші діагностичні обстеження. Запідозрити туберкульоз можна за симптомами та/чи за результатами радіологічного обстеження органів грудної клітки.

Для раннього виявлення туберкульозу групам ризику потрібні систематичне скринінгове анкетування (https://tbtest.phc.org.ua/), радіологічне обстеження органів грудної клітки, у деяких випадках — молекулярно-генетичне дослідження. Для останнього в пацієнта беруть мокротиння чи інші біологічні рідини, зокрема кал у маленьких дітей.

Якщо аналізи підтверджують туберкульоз, сімейний лікар за потреби скеровує пацієнта на консультацію до фтизіатра. Той призначає схему лікування та визначає необхідність у стаціонарному лікуванні.

🏥 Стаціонарне лікування

Стаціонарно пацієнт може лікуватися у регіональному фтизіопульмонологічному закладі. У всіх закладах достатньо місць для всіх пацієнтів, які потребують госпіталізації. Переважна більшість випадків туберкульозу не потребує тривалого стаціонарного лікування. Пацієнти починають лікуватися амбулаторно, тобто вдома, коли в їхньому мокротинні збудник туберкульозу не виявляється або після 2-3 тижнів ефективного лікування.

👩‍⚕️ Амбулаторне лікування

Амбулаторне лікування від туберкульозу зазвичай веде сімейний лікар, інколи — фтизіатр. Сімейний лікар супроводжує пацієнта протягом усього лікування: безоплатно видає необхідні препарати, призначає аналізи для відстеження успішності терапії та раннього виявлення можливих побічних реакцій на лікування і за потреби надає психосоціальну підтримку.

В Україні всі послуги з виявлення, діагностики та лікування від туберкульозу є безоплатними для пацієнтів. Деталі про діагностику та лікування ТБ за посиланням: https://bit.ly/3uSfDly.

Поділитися:
Налаштування доступності
Налаштування контрасту
Розмір шрифту
Міжбуквенний інтервал
Міжстрочний інтервал
Зображення
Шрифт
Скинути налаштування
Дивитись більше:
19.11.2024

Важливо знаходити час для профілактичних медоглядів. Набагато простіше протидіяти захворюванням до їх виникнення чи...

19.11.2024

За даними моніторингу за поточний 46 тиждень захворюваність на на грипп та ГРВІ знаходиться на сезонному рівні....

19.11.2024

У Центр громадського здоров’я України України зазначають, що за 10 місяців 2024 року рівень захворюваності на кашлюк...

19.11.2024

Коли ви курите або вейпите, шкідливі хімічні речовини моментально потрапляють у ваші легені, а звідти переходять у...

Адреса:
67700, Україна, Одеська область, м. Білгород-Дністровський, вул. Сергія Файнблата, буд. 7
Білгород - Дністровський РВП ДУ "Одеський ОЦКПХ МОЗ України":
Основні завдання та функції: - мікробіологічні, вірусологічні, паразитологічні, санітарно-гігієнічні, токсиколого-гігієнічні, фізичні, радіологічні, молекулярно-генетичні та інші дослідження щодо безпеки факторів, що можуть небезпечно впливати на стан здоров'я людини у будівлях, спорудах, на територіях, сировині, продукції, об'єктах виробничого середовища, питній воді, ґрунті, повітрі, біоматеріалі та довкіллі, в т. ч. діагностичні; - дослідження стану здоров'я населення та середовища життєдіяльності людини, виявлення причинно-наслідкових зв'язків між станом здоров'я населення та впливом на нього факторів середовища життєдіяльності людини;
GPS: 46.191038002227, 30.343036651611
Графік роботи:
пн-пт з 9:00 до 17:12

Білгород - Дністровський РВП ДУ "Одеський ОЦКПХ МОЗ України"

Білгород - Дністровський РВП ДУ "Одеський ОЦКПХ МОЗ України"