🥦Овочі — для фізичного та психічного здоров’я

Овочі є важливою частиною здорового харчування і забезпечують організм безліччю вітамінів, мінералів та клітковини. ВООЗ рекомендує споживати не менше 400 грамів або п’яти порцій овочів і фруктів щодня.

🥗Порція овочів для людини — це приблизно розмір її долоні. Таким чином обсяг порцій для дорослих і дітей пропорційно відрізняється залежно від розміру долоні.

Щоденне вживання овочів допомагає забезпечити організм поживними речовинами, які сприяють нормальному функціонуванню імунної системи, покращують фізичний стан та психічний добробут.

Вживання овочів може допомогти вам контролювати масу тіла. Від природи більшість овочів і фруктів мають низький вміст жирів і калорій. Вода та клітковина, які містяться в овочах і фруктах, додають стравам об’єму, роблять їх ситними й водночас менш калорійними.

Дослідження показують, що регулярне вживання овочів:

- допомагає зменшити ризик розвитку серцево-судинних захворювань, цукрового діабету II типу та певних видів раку;

- позитивно впливає на роботу мозку;

- знижує стрес і тривожність, покращує настрій.

☝️Кілька порад, як доповнити раціон овочами:

✅Замініть частину м’яса, сиру тощо таким же об’ємом овочів: Наприклад, готуючи омлет, замініть одне яйце або половину сиру на болгарський перець, цибулю чи гриби. Це збільшить об’єм страви, збагатить її смак і знизить її калорійність. Покладіть у бутерброд трохи менше м’яса чи сиру, а натомість додайте салат, помідори чи огірки.

✅Замість рису чи макаронів на вечерю їжте овочі, наприклад броколі, кабачки або перець. Так вечірня їда стане легшою, кориснішою, і залишиться ситною.

✅Погляньте на свою тарілку. Овочі та цільнозернові мають займати найбільшу її частину. Якщо їх недостатньо, замініть частину м’яса, білого хліба або макаронів на печені, тушковані, варені чи парові овочі — ці способи приготування зберігають їхні корисні властивості.

✅Здорові перекуси. Замість чипсів, батончиків і печива обирайте хрумкі овочеві перекуси: моркву, селеру чи болгарський перець. До них можна взяти хумус. Такий перекус буде корисним і поживним.

Такі поради допоможуть вам споживати три порції овочів щодня, зроблять раціон кориснішим і різноманітнішим, а фізичний та психічний стан — кращим.

Поділитися:
Налаштування доступності
Налаштування контрасту
Розмір шрифту
Міжбуквенний інтервал
Міжстрочний інтервал
Зображення
Шрифт
Скинути налаштування
Дивитись більше:
19.11.2024

Важливо знаходити час для профілактичних медоглядів. Набагато простіше протидіяти захворюванням до їх виникнення чи...

19.11.2024

За даними моніторингу за поточний 46 тиждень захворюваність на на грипп та ГРВІ знаходиться на сезонному рівні....

19.11.2024

У Центр громадського здоров’я України України зазначають, що за 10 місяців 2024 року рівень захворюваності на кашлюк...

19.11.2024

Коли ви курите або вейпите, шкідливі хімічні речовини моментально потрапляють у ваші легені, а звідти переходять у...

Адреса:
67700, Україна, Одеська область, м. Білгород-Дністровський, вул. Сергія Файнблата, буд. 7
Білгород - Дністровський РВП ДУ "Одеський ОЦКПХ МОЗ України":
Основні завдання та функції: - мікробіологічні, вірусологічні, паразитологічні, санітарно-гігієнічні, токсиколого-гігієнічні, фізичні, радіологічні, молекулярно-генетичні та інші дослідження щодо безпеки факторів, що можуть небезпечно впливати на стан здоров'я людини у будівлях, спорудах, на територіях, сировині, продукції, об'єктах виробничого середовища, питній воді, ґрунті, повітрі, біоматеріалі та довкіллі, в т. ч. діагностичні; - дослідження стану здоров'я населення та середовища життєдіяльності людини, виявлення причинно-наслідкових зв'язків між станом здоров'я населення та впливом на нього факторів середовища життєдіяльності людини;
GPS: 46.191038002227, 30.343036651611
Графік роботи:
пн-пт з 9:00 до 17:12

Білгород - Дністровський РВП ДУ "Одеський ОЦКПХ МОЗ України"

Білгород - Дністровський РВП ДУ "Одеський ОЦКПХ МОЗ України"