Вітряна віспа - чи можна вберегтися від цієї хвороби?

Вітряна віспа (вітрянка) — гостре вірусне захворювання та одна з найпоширеніших інфекцій у світі. За рівнем захворюваності вона поступається лише грипу та іншим гострим респіраторним вірусним інфекціям.

На неї хворіють не лише діти, а й в дорослі – якщо вони не хворіли в дитинстві, не мають щеплення від вітрянки.

Вітрянкою краще не хворіти, ось чому:

⚠️ Хоча і у дітей зустрічають тяжкі випадки вітрянки, у дорослих інфекція має більш тяжкий перебіг. Звичайно, що дорослим простіше контролювати себе і не колупати пухирці на шкірі, але терпіти дискомфорт, свербіж також складно.У дорослих частіше буває гарячка, болі в тілі, а кожний десятий випадок вітрянки в дорослих призводить до пневмонії.

⚠ Вітрянка під час вагітності загрожує і жінці, і плоду.

⚠️ Є також відкладене в часі ускладнення вітряної віспи – оперізувальний герпес, він же лишай, який може з’явитися через багато років після того, як ви перехворіли на вітрянку. Його викликає той же вірус, що роками залишався в нейронах і згодом активувався. Оперізувальний лишай – це боляче, його складно лікувати.

📢 Чи можна вберегтися від цієї хвороби?

☝️Так! Для цього треба вакцинуватись!

Особливо жінкам, які не хворіли на вітрянку, але планують вагітність (адже вже вагітних жінок не щеплюють живими вакцинами).

Щеплення від вітрянки буває планове та екстрене. Планове роблять завчасно, аби не захворіти потім. Екстрене роблять, коли людина вперше в житті контактувала з хворим на вітрянку (наприклад “дитина принесла вітрянку із садочка»). Щеплення, зроблене протягом трьох діб після контакту, розпочне формування імунної відповіді і може встигнути запобігти захворюванню або просто полегшить його перебіг.

У вірусу вітряної віспи досить тривалий період від моменту потрапляння в організм до появи симптом (так званий інкубаційний період), тому безпосередньо вітрянка розпочнеться за тиждень-два після зараження. Попереджена імунна система зреагує на неї швидше, ніж якби щеплення не було.

⏰ Для захисту від вітрянки потрібно отримати дві дози вакцини з інтервалом щонайменше в місяць. Вакцинуватися можуть дорослі та діти від 1 року. Щеплення від вітрянки потрібно зробити власним коштом.

Поділитися:
Налаштування доступності
Налаштування контрасту
Розмір шрифту
Міжбуквенний інтервал
Міжстрочний інтервал
Зображення
Шрифт
Скинути налаштування
Дивитись більше:
19.11.2024

Важливо знаходити час для профілактичних медоглядів. Набагато простіше протидіяти захворюванням до їх виникнення чи...

19.11.2024

За даними моніторингу за поточний 46 тиждень захворюваність на на грипп та ГРВІ знаходиться на сезонному рівні....

19.11.2024

У Центр громадського здоров’я України України зазначають, що за 10 місяців 2024 року рівень захворюваності на кашлюк...

19.11.2024

Коли ви курите або вейпите, шкідливі хімічні речовини моментально потрапляють у ваші легені, а звідти переходять у...

Адреса:
67700, Україна, Одеська область, м. Білгород-Дністровський, вул. Сергія Файнблата, буд. 7
Білгород - Дністровський РВП ДУ "Одеський ОЦКПХ МОЗ України":
Основні завдання та функції: - мікробіологічні, вірусологічні, паразитологічні, санітарно-гігієнічні, токсиколого-гігієнічні, фізичні, радіологічні, молекулярно-генетичні та інші дослідження щодо безпеки факторів, що можуть небезпечно впливати на стан здоров'я людини у будівлях, спорудах, на територіях, сировині, продукції, об'єктах виробничого середовища, питній воді, ґрунті, повітрі, біоматеріалі та довкіллі, в т. ч. діагностичні; - дослідження стану здоров'я населення та середовища життєдіяльності людини, виявлення причинно-наслідкових зв'язків між станом здоров'я населення та впливом на нього факторів середовища життєдіяльності людини;
GPS: 46.191038002227, 30.343036651611
Графік роботи:
пн-пт з 9:00 до 17:12

Білгород - Дністровський РВП ДУ "Одеський ОЦКПХ МОЗ України"

Білгород - Дністровський РВП ДУ "Одеський ОЦКПХ МОЗ України"