Як дізнатися: кашель є симптомом ГРВІ чи кашлюка?

Адже в обох випадках людина кашляє, а причина захворювання і прогноз зовсім різні.

📌Отож, пояснюємо.

✔ Кашель внаслідок ГРВІ здебільшого є “продуктивним”, тобто “вологим”, при якому виходить слиз, а після нападу кашлю відчувається певне полегшення. Кашель при ГРВІ, особливо при бронхіті, дійсно може тривати тижнями і місяцями після одужання (у цей час дитина вже може ходити до школи чи садочка). Та з часом напади кашлю стають легшими, їх тривалість коротшає, аж поки вони не припиняться.

✔ У разі кашлюка все навпаки – перші два тижні кашель є слабким чи його взагалі немає. На початку кашлюк часто вважають просто застудою. Згодом людина вже виглядає здоровою, але починається кашель: сухий, із затяжними нападами, які з плином часу стають важчими, аж поки не сягнуть максимуму. Наприкінці нападу кашлю стан не легшає, а навпаки, погіршується через неможливість вдихнути – через кашель обличчя і губи можуть збліднути чи навіть посиніти. При вдиху після нападу можна почути свист, але в немовлят цей симптом майже не трапляється, що також ускладнює діагностику. Напади кашлю стаються частіше вночі, ніж удень, і за тижні, а часом і місяці хвороби, це дуже виснажує. У немовлят кашлю може й не бути – але в них може ставатися зупинка дихання на короткий час, про що можна збагнути за посинінням обличчя.

📍 Найчастішими ускладненнями кашлюка є пневмонія, енцефалопатія (пошкодження мозку), отит (запалення середнього вуха). А у немовлят кашлюк з високою ймовірністю закінчиться смертю дитини. Саме тому вагітним жінкам та членам їхніх родин потрібно зробити ревакцинацію від кашлюка. Для ревакцинації застосовують комбіновану вакцину, яка захищає ще й від дифтерії та правця. Коли дитині виповниться 2 місяці, то вона має отримати першу дозу вакцини від кашлюка, дифтерії та правця. Для повного захисту потрібно буде ввести ще три дози: у 4, 6 і 18 місяців.

💉Уникнути важких проявів хвороби та ускладнень дозволяє вакцинація.

Для отримання щеплення зверніться до сімейного лікаря або найближчого закладу охорони здоров’я.

Поділитися:
Налаштування доступності
Налаштування контрасту
Розмір шрифту
Міжбуквенний інтервал
Міжстрочний інтервал
Зображення
Шрифт
Скинути налаштування
Дивитись більше:
27.03.2025

90% населення України інфіковані паличкою Коха, та хворіють на туберкульоз не всі. Найчастіше вразливими перед...

27.03.2025

Фахівці Б-Дністровський РВП ДУ "Одеський ОЦКПХ МОЗ України" нагадують: важливо знаходити час для профілактичних...

27.03.2025

#Туберкульоз – це бактеріальна інфекція, яка насамперед вражає легені та інші частини тіла. До найрозповсюдженіших...

27.03.2025

Туберкульоз (ТБ) — повністю виліковний! Для одужання важливо, щоб пацієнт своєчасно пройшов діагностику,...

Адреса:
67700, Україна, Одеська область, м. Білгород-Дністровський, вул. Сергія Файнблата, буд. 7
Білгород - Дністровський РВП ДУ "Одеський ОЦКПХ МОЗ України":
Основні завдання та функції: - мікробіологічні, вірусологічні, паразитологічні, санітарно-гігієнічні, токсиколого-гігієнічні, фізичні, радіологічні, молекулярно-генетичні та інші дослідження щодо безпеки факторів, що можуть небезпечно впливати на стан здоров'я людини у будівлях, спорудах, на територіях, сировині, продукції, об'єктах виробничого середовища, питній воді, ґрунті, повітрі, біоматеріалі та довкіллі, в т. ч. діагностичні; - дослідження стану здоров'я населення та середовища життєдіяльності людини, виявлення причинно-наслідкових зв'язків між станом здоров'я населення та впливом на нього факторів середовища життєдіяльності людини;
GPS: 46.191038002227, 30.343036651611
Графік роботи:
пн-пт з 9:00 до 17:12

Білгород - Дністровський РВП ДУ "Одеський ОЦКПХ МОЗ України"

Білгород - Дністровський РВП ДУ "Одеський ОЦКПХ МОЗ України"