Як захистити себе від сказу

🌍Згідно з даними World Health Organization (WHO) , сказ щороку призводить до 59 000 випадків смертей серед людей у світі - в середньому одна людина кожні 10 хвилин.

Сказ входить в першу п'ятірку основних небезпечних зоонозів, що завдають найбільших соціальних і економічних збитків.

❗️Сказ — це гостре інфекційне захворювання тварин і людини, спричинене нейротропним вірусом. Характеризується розвитком енцефаліту зі пошкодженням функції центральної нервової системи і завжди закінчується летально.

☝️Джерелом збудника сказу є хворі тварини, які виділяють вірус із слиною. Найчастіше люди інфікуються в результаті контакту з хворими на сказ домашіми котами, собаками та дикими тваринами: лисицями, вовками та кажанами. Також небезпеку становлять безпритульні невакциновані тварини.

☝️Основний шлях проникнення вірусу в організм відбувається через пошкодження шкіри внаслідок укусів, подряпин та ослинення.

❓️Як захистити себе від сказу

▪️Вакцинація тварин: Щорічна вакцинувати проти сказу своїх домашніх і сільськогосподарських тварин. У ветеринарних лікарнях http://surl.li/ggilsx Держпродспоживслужба вакцина проти сказу надається безкоштовно.

▪️ Уникнення контакту з дикими тваринами: Не торкайтеся безпритульних або диких тварин, навіть якщо вони виглядають здоровими.

▪️Негайне звернення до лікаря після контакту з твариною: Якщо вас укусила, подряпала або ослинила будь яка тварина, негайно промийте рану проточною водою з милом протягом 15 хвилин, та зверніться за медичною допомогою до травматологічного пункту.

Отримати безоплатну медичну допомогу у разі укусу чи підозри на інфікування може кожен. Для цього людині потрібно звернутися до медзакладу, де є травматологічне відділення. Антирабічна допомога в м. Одесі населенню надається на базі травмпунктів наступних закладів охорони здоров’я: (http://surl.li/nohbhd ).В Одеській області (http://surl.li/jqhjij)

⚡️Сказу можна повністю уникнути, якщо після укусу людина отримує необхідну кваліфіковану медичну допомогу. За показанням лікар призначає курс антирабічних щеплень. Таких щеплень має бути п’ять: у день звернення до лікаря (0-й день), а потім на 3-й, 7-й, 14-й і 28-й дні.

💙 Захищайте себе і своїх близьких, дотримуючись цих заходів безпеки.

Поділитися:
Налаштування доступності
Налаштування контрасту
Розмір шрифту
Міжбуквенний інтервал
Міжстрочний інтервал
Зображення
Шрифт
Скинути налаштування
Дивитись більше:
19.11.2024

Важливо знаходити час для профілактичних медоглядів. Набагато простіше протидіяти захворюванням до їх виникнення чи...

19.11.2024

За даними моніторингу за поточний 46 тиждень захворюваність на на грипп та ГРВІ знаходиться на сезонному рівні....

19.11.2024

У Центр громадського здоров’я України України зазначають, що за 10 місяців 2024 року рівень захворюваності на кашлюк...

19.11.2024

Коли ви курите або вейпите, шкідливі хімічні речовини моментально потрапляють у ваші легені, а звідти переходять у...

Адреса:
67700, Україна, Одеська область, м. Білгород-Дністровський, вул. Сергія Файнблата, буд. 7
Білгород - Дністровський РВП ДУ "Одеський ОЦКПХ МОЗ України":
Основні завдання та функції: - мікробіологічні, вірусологічні, паразитологічні, санітарно-гігієнічні, токсиколого-гігієнічні, фізичні, радіологічні, молекулярно-генетичні та інші дослідження щодо безпеки факторів, що можуть небезпечно впливати на стан здоров'я людини у будівлях, спорудах, на територіях, сировині, продукції, об'єктах виробничого середовища, питній воді, ґрунті, повітрі, біоматеріалі та довкіллі, в т. ч. діагностичні; - дослідження стану здоров'я населення та середовища життєдіяльності людини, виявлення причинно-наслідкових зв'язків між станом здоров'я населення та впливом на нього факторів середовища життєдіяльності людини;
GPS: 46.191038002227, 30.343036651611
Графік роботи:
пн-пт з 9:00 до 17:12

Білгород - Дністровський РВП ДУ "Одеський ОЦКПХ МОЗ України"

Білгород - Дністровський РВП ДУ "Одеський ОЦКПХ МОЗ України"