Як захистити себе від сказу

🌍Згідно з даними World Health Organization (WHO) , сказ щороку призводить до 59 000 випадків смертей серед людей у світі - в середньому одна людина кожні 10 хвилин.

Сказ входить в першу п'ятірку основних небезпечних зоонозів, що завдають найбільших соціальних і економічних збитків.

❗️Сказ — це гостре інфекційне захворювання тварин і людини, спричинене нейротропним вірусом. Характеризується розвитком енцефаліту зі пошкодженням функції центральної нервової системи і завжди закінчується летально.

☝️Джерелом збудника сказу є хворі тварини, які виділяють вірус із слиною. Найчастіше люди інфікуються в результаті контакту з хворими на сказ домашіми котами, собаками та дикими тваринами: лисицями, вовками та кажанами. Також небезпеку становлять безпритульні невакциновані тварини.

☝️Основний шлях проникнення вірусу в організм відбувається через пошкодження шкіри внаслідок укусів, подряпин та ослинення.

❓️Як захистити себе від сказу

▪️Вакцинація тварин: Щорічна вакцинувати проти сказу своїх домашніх і сільськогосподарських тварин. У ветеринарних лікарнях http://surl.li/ggilsx Держпродспоживслужба вакцина проти сказу надається безкоштовно.

▪️ Уникнення контакту з дикими тваринами: Не торкайтеся безпритульних або диких тварин, навіть якщо вони виглядають здоровими.

▪️Негайне звернення до лікаря після контакту з твариною: Якщо вас укусила, подряпала або ослинила будь яка тварина, негайно промийте рану проточною водою з милом протягом 15 хвилин, та зверніться за медичною допомогою до травматологічного пункту.

Отримати безоплатну медичну допомогу у разі укусу чи підозри на інфікування може кожен. Для цього людині потрібно звернутися до медзакладу, де є травматологічне відділення. Антирабічна допомога в м. Одесі населенню надається на базі травмпунктів наступних закладів охорони здоров’я: (http://surl.li/nohbhd ).В Одеській області (http://surl.li/jqhjij)

⚡️Сказу можна повністю уникнути, якщо після укусу людина отримує необхідну кваліфіковану медичну допомогу. За показанням лікар призначає курс антирабічних щеплень. Таких щеплень має бути п’ять: у день звернення до лікаря (0-й день), а потім на 3-й, 7-й, 14-й і 28-й дні.

💙 Захищайте себе і своїх близьких, дотримуючись цих заходів безпеки.

Поділитися:
Налаштування доступності
Налаштування контрасту
Розмір шрифту
Міжбуквенний інтервал
Міжстрочний інтервал
Зображення
Шрифт
Скинути налаштування
Дивитись більше:
27.03.2025

90% населення України інфіковані паличкою Коха, та хворіють на туберкульоз не всі. Найчастіше вразливими перед...

27.03.2025

Фахівці Б-Дністровський РВП ДУ "Одеський ОЦКПХ МОЗ України" нагадують: важливо знаходити час для профілактичних...

27.03.2025

#Туберкульоз – це бактеріальна інфекція, яка насамперед вражає легені та інші частини тіла. До найрозповсюдженіших...

27.03.2025

Туберкульоз (ТБ) — повністю виліковний! Для одужання важливо, щоб пацієнт своєчасно пройшов діагностику,...

Адреса:
67700, Україна, Одеська область, м. Білгород-Дністровський, вул. Сергія Файнблата, буд. 7
Білгород - Дністровський РВП ДУ "Одеський ОЦКПХ МОЗ України":
Основні завдання та функції: - мікробіологічні, вірусологічні, паразитологічні, санітарно-гігієнічні, токсиколого-гігієнічні, фізичні, радіологічні, молекулярно-генетичні та інші дослідження щодо безпеки факторів, що можуть небезпечно впливати на стан здоров'я людини у будівлях, спорудах, на територіях, сировині, продукції, об'єктах виробничого середовища, питній воді, ґрунті, повітрі, біоматеріалі та довкіллі, в т. ч. діагностичні; - дослідження стану здоров'я населення та середовища життєдіяльності людини, виявлення причинно-наслідкових зв'язків між станом здоров'я населення та впливом на нього факторів середовища життєдіяльності людини;
GPS: 46.191038002227, 30.343036651611
Графік роботи:
пн-пт з 9:00 до 17:12

Білгород - Дністровський РВП ДУ "Одеський ОЦКПХ МОЗ України"

Білгород - Дністровський РВП ДУ "Одеський ОЦКПХ МОЗ України"