В рамках інформаційного тижня боротьби зі сказом та з метою підвищення рівня обізнанності щодо безпечного поводження з безпритульними та домашніми тваринами фахівцями Б-Дністровський РВП ДУ "Одеський ОЦКПХ МОЗ України" були проведені інтерактивні уроки серед школярів та студентів Білгород-Дністровського району.
Інформуємо, що за 2 місяці поточного року на території Білгород-Дністровського значно погіршилась
епізоотична ситуація по захворюваності на сказ диких м’ясоїдних тварин.
В данний період встановлено 6 лабораторно підтверджених випадків сказу.
В даних випадках постраждалих або контактуючих з хворими тваринами не виявлено.
Необхідно зазначити, що в епідемічному процесі більш активну участь беруть дикі тварини (найчастіше лисиці та шакали), що пов’язано із збільшенням їх популяції, наближенням до населених пунктів через військові дії і, як наслідок, контакт з домашніми тваринами.
Основним із шляхів контролю сказу серед тварин є профілактика, яка повинна відбуватися комплексно – це впорядкування норм утримання в населених пунктах домашніх тварин (собак, котів), проведення їх щорічної профілактичної вакцинації проти сказу.
Профілактика сказу у людини.
Первинним превентивним заходом при укусі або ослизненні твариною є місцева обробка рани.
Місце укусу необхідно промити водою з господарським милом та терміново звернутись до медичного закладу (травматологічний пункт, хірургічне відділення, тощо).
Вакцинопрофілактику починають негайно при:
– всіх укусах, подряпинах, ослиненні шкірних покривів і слизових оболонок, нанесених явно скаженими, підозрілими на сказ або невідомими тваринами;
– при укусах, ослиненні і нанесенні подряпин твариною, якщо вона протягом 10-денного спостереження захворіла, загинула або зникла;
– при укусах дикими гризунами;
Вакцину вводять внутрішньом’язово по 1 мл 5 разів: у день інфікування, потім на 3, 7, 14 і 28-й день. ВООЗ рекомендує ще і 6-ю ін’єкцію через 90 днів після першої.
Щеплення - це єдиний захід, який врятує життя! Бережіть себе та близьких!