31 травня - Всесвітній день без тютюну

❗️ Тютюновий дим містить понад 7000 хімічних сполук, з яких щонайменше 250 є токсичними, а майже 70 викликають онкологічні захворювання.

🔴 Ці шкідливі речовини сигаретного диму потрапляють у дихальні шляхи та викликають подразнення слизових оболонок, що надалі провокує задишку, утруднення дихання, розвиток запалення легень, бронхіальної астми, хронічного обструктивного захворювання легень і навіть туберкульозу легень.

Тому коли ви бачите на упаковці сигарет попередження “Куріння руйнує ваші легені”, знайте, що це не просто слова. Це реальність, яка чекає на тих, хто продовжує курити.

📈За даними ВООЗ, третьою за значущістю причиною смертності у світі є хронічне обструктивне захворювання легень. Головна причина розвитку цього захворювання — тютюновий дим. Тож найбільш уразливі до ХОЗЛ завзяті курці, у них хвороба прогресує швидше, ніж у тих, хто не вживає тютюн. Існують й дослідження, які вказують на зв’язок пасивного куріння й ризику розвитку ХОЗЛ.

Повністю вилікувати хронічне обструктивне захворювання легень неможливо. Лікування може полегшити симптоми й загалом поліпшити якість життя, а також знизити ризик смерті. Тож своєчасна діагностика й лікування допоможуть вас уповільнити розвиток хвороби. Найефективнішим кроком для курців, звичайно, буде відмова від куріння.

Безпечного куріння не існує!

📌 Шукайте рекомендації на сервісі щодо надання допомоги з відмови від куріння «Я кидаю курити» https://stopsmoking.org.ua

Поділитися:
Налаштування доступності
Налаштування контрасту
Розмір шрифту
Міжбуквенний інтервал
Міжстрочний інтервал
Зображення
Шрифт
Скинути налаштування
Дивитись більше:
19.11.2024

Важливо знаходити час для профілактичних медоглядів. Набагато простіше протидіяти захворюванням до їх виникнення чи...

19.11.2024

За даними моніторингу за поточний 46 тиждень захворюваність на на грипп та ГРВІ знаходиться на сезонному рівні....

19.11.2024

У Центр громадського здоров’я України України зазначають, що за 10 місяців 2024 року рівень захворюваності на кашлюк...

19.11.2024

Коли ви курите або вейпите, шкідливі хімічні речовини моментально потрапляють у ваші легені, а звідти переходять у...

Адреса:
67700, Україна, Одеська область, м. Білгород-Дністровський, вул. Сергія Файнблата, буд. 7
Білгород - Дністровський РВП ДУ "Одеський ОЦКПХ МОЗ України":
Основні завдання та функції: - мікробіологічні, вірусологічні, паразитологічні, санітарно-гігієнічні, токсиколого-гігієнічні, фізичні, радіологічні, молекулярно-генетичні та інші дослідження щодо безпеки факторів, що можуть небезпечно впливати на стан здоров'я людини у будівлях, спорудах, на територіях, сировині, продукції, об'єктах виробничого середовища, питній воді, ґрунті, повітрі, біоматеріалі та довкіллі, в т. ч. діагностичні; - дослідження стану здоров'я населення та середовища життєдіяльності людини, виявлення причинно-наслідкових зв'язків між станом здоров'я населення та впливом на нього факторів середовища життєдіяльності людини;
GPS: 46.191038002227, 30.343036651611
Графік роботи:
пн-пт з 9:00 до 17:12

Білгород - Дністровський РВП ДУ "Одеський ОЦКПХ МОЗ України"

Білгород - Дністровський РВП ДУ "Одеський ОЦКПХ МОЗ України"