З метою підвищення рівня обізнаності щодо профілактичних заходів інфекційних захворювань, а саме ротавірусної інфекції фахівці Б-Дністровський РВП ДУ "Одеський ОЦКПХ МОЗ України" завітали із бесідою до закладів дошкільної освіти на підпорядкованій території.
Підхопити ротавірусну інфекцію досить легко: не достатньо ретельно вимити руки, покупатися у забрудненій водоймі чи проконтактувати з хворим. Заразитися ротавірусом можна і під час контакту із забрудненими поверхнями і предметами: іграшками, підлогою, меблями, одягом, під час їжі тощо. Ротавірус може залишатися на поверхнях протягом тижнів та навіть місяців.
Перші ознаки ротавірусної інфекції - різке підняття температури і блювота, пізніше з’являється тривала діарея.
У здорової дорослої людини ротавірусна інфекція може мати лише легкі прояви та симптоми або не мати їх взагалі. Проте для немовлят і дітей раннього віку це захворювання є небезпечним через ризик швидкого зневоднення. Зазвичай, інкубаційний період при інфікуванні триває 2 дні. Блювота та діарея можуть тривати від трьох до восьми днів.
В основі запобігання розвитку ротавірусу лежать гігієнічні заходи, спрямовані на виключення попадання в організм вірусу водним, харчовим та побутовим шляхом.
Профілактика ротавірусу включає:
дотримання правил гігієни;
вживання й використання для побутових потреб тільки чистої води;
вакцинацію проти ротавірусу;
ретельне миття й обробку продуктів;
у новонароджених – грудне вигодовування.
Специфічного лікування ротавірусної інфекції немає - лише симптоматичне лікування.