10 жовтня 2024 року психологом Білгород-Дністровського районного відділу філії Державної установи «Центр пробації» в Одеській області спільно з фахівцем із громадського здоров'я Б-Дністровський РВП ДУ "Одеський ОЦКПХ МОЗ України" Нелею Бідюк проведено захід до Всесвітнього дня психічного здоров'я.
У Міністерстві охорони здоров’я прогнозують, що через війну психологічної підтримки потребуватимуть понад 15 млн. українців. При цьому близько 3–4 млн. людей, потрібно буде призначати медикаментозне лікування. Через психоемоційне напруження, спричинене війною, українці постаріють на 10–15 років, тобто хвороби, притаманні для зрілого та літнього віку, будуть траплятися на 10–15 років раніше, ніж це було до війни. Близько 10 млн. мільйонів українців можуть зіткнутися з ризиком розвитку психічних розладів, таких як депресія та посттравматичний стресовий розлад, який виник внаслідок війни.
Звісно, деякі складні аспекти ми не у змозі змінити, але можна поліпшити реакції на них та відповідно те, як вони впливатимуть на нашу психіку:
Розпізнавайте свої відчуття. Обов'язково зупиняйтеся та запитуйте себе, як у вас справи протягом дня. Ви відчуваєте тривогу, депресію або ви радієте чомусь? Перевірте себе та назвіть свої відчуття. Адже це так важливо.
Оцініть виклики. Зіштовхнулися з проблемою? Зробіть глибокий вдих і запитайте себе, чи це справжня катастрофа, чи просто незручність. Ми часто інтерпретуємо незручності як катастрофи. Обов’язково згадайте усі випадки у своєму житті, коли ви успішно розв’язували проблеми.
Працюйте над уважністю. У ті моменти, коли ви відчуваєте стрес або тривогу, корисно практикувати над своєю уважністю. Дайте собі можливість дихати і подумати про свої реакції
Спробуйте зробити дихальні вправи або хвилинну медитацію.
Виражайте свої почуття. Якщо вас щось турбує, не тримайте почуття в собі. Ведіть щоденник, порозмовляйте з найкращим другом, попрактикуйтеся називати свої почуття.
Ведіть здоровий спосіб життя. Фізичні вправи, збалансоване харчування та сон – це теж елементи як вашої емоційної стійкості.
Робіть усе аби зміцнити свою психологічну стійкість!
Дбайте про своє психологічне здоров’я!
Допомагайте іншим!