Починаючи з 2016 року, 2 червня відзначають Міжнародний день боротьби з розладами харчової поведінки.

✅Проблеми впливу розладів харчової харчової поведінки були підняті на зустрічі з представниками освіти Шабівської ОТГ.

💡Метою заходу було підвищення рівня обізнаності щодо здорового харчування, впливу його на психологічний та психоемоційний стан дітей та підлітків.

❗Що ми маємо на увазі, коли кажемо про розлад харчової поведінки?

💡Розладом харчової поведінки вважається нездорове ставлення до їжі. Хворі їдять занадто багато або занадто мало, зациклені на фігурі і не можуть адекватно сприймати своє тіло.

✅70 мільйонів людей у всьому світі живуть із порушеннями харчування. (Національна асоціація розладів харчування)

✅Розвиток розладів харчової поведінки пов’язаний з рядом факторів – зокрема низькою самооцінкою, надмірним значенням, яке надається образу тіла (під впливом масмедіа, впливу групи однолітків), можливими соціальними та сімейними проблемами, труднощами у сфері самоконтролю та емоційної регуляції.

❗Розлади діляться на три основних типи:

• Нервова анорексія. Під час хвороби людина одержима худорбою. Тому віна мало їсть, багато тренується і намагається схуднути будь-якими способами.

• Булімія. Хворий втрачає контроль і їсть величезними порціями, а потім викликає блювоту, приймає проносні або тренується до знемоги. Остання форма хвороби називається спортивної булімією.

• Компульсивне переїдання. Людина також не контролює себе під час прийму їжі – об’їдається до болю в животі, а після цього відчуває провину. Але на відміну від булімії, він не намагається очистити шлунок або негайно спалити калорії.

РХП найчастіше зустрічаються у підлітків, тому були запропоновані рекомендації, які допоможуть сформувати у дітей позитивне сприйняття власного тіла:

• Дітям необхідно розповідати про правильне харчування і можливі проблеми, які можуть виникнути.

• Необхідно підтримувати правильне ставлення до своїх форм, ваги та розміру. Діти й підлітки мають розуміти, що в кожної людини є вихідні біологічні параметри, та далеко не завжди можна зліпити то тіло, яке здається ідеальним.

• Не критикувати своє тіло й тіла навколишніх, особливо в присутності дітей.

• Не критикувати тіло дитини.

• У період статевого дозрівання розповісти дитині, що відбувається з її тілом та пояснити, що всі зміни – нормальні й природні.

• Не варто схиляти дітей до дотримання дієти та схуднення. Коли хтось із дорослих активно худне, то його харчова поведінка впливає на ставлення дитини до їжі й харчування. Нормальний здоровий прийом їжі в колі сім’ї – це важливий профілактичний чинник того, щоб дитина-підліток не сильно захоплювалась дієтами.

Поділитися:
Налаштування доступності
Налаштування контрасту
Розмір шрифту
Міжбуквенний інтервал
Міжстрочний інтервал
Зображення
Шрифт
Скинути налаштування
Дивитись більше:
19.11.2024

Важливо знаходити час для профілактичних медоглядів. Набагато простіше протидіяти захворюванням до їх виникнення чи...

19.11.2024

За даними моніторингу за поточний 46 тиждень захворюваність на на грипп та ГРВІ знаходиться на сезонному рівні....

19.11.2024

У Центр громадського здоров’я України України зазначають, що за 10 місяців 2024 року рівень захворюваності на кашлюк...

19.11.2024

Коли ви курите або вейпите, шкідливі хімічні речовини моментально потрапляють у ваші легені, а звідти переходять у...

Адреса:
67700, Україна, Одеська область, м. Білгород-Дністровський, вул. Сергія Файнблата, буд. 7
Білгород - Дністровський РВП ДУ "Одеський ОЦКПХ МОЗ України":
Основні завдання та функції: - мікробіологічні, вірусологічні, паразитологічні, санітарно-гігієнічні, токсиколого-гігієнічні, фізичні, радіологічні, молекулярно-генетичні та інші дослідження щодо безпеки факторів, що можуть небезпечно впливати на стан здоров'я людини у будівлях, спорудах, на територіях, сировині, продукції, об'єктах виробничого середовища, питній воді, ґрунті, повітрі, біоматеріалі та довкіллі, в т. ч. діагностичні; - дослідження стану здоров'я населення та середовища життєдіяльності людини, виявлення причинно-наслідкових зв'язків між станом здоров'я населення та впливом на нього факторів середовища життєдіяльності людини;
GPS: 46.191038002227, 30.343036651611
Графік роботи:
пн-пт з 9:00 до 17:12

Білгород - Дністровський РВП ДУ "Одеський ОЦКПХ МОЗ України"

Білгород - Дністровський РВП ДУ "Одеський ОЦКПХ МОЗ України"