У межах нагляду за якістю питної води й стану питного водопостачання здійснюється державний та виробничий контроль.

💡

Контролю підлягає вода, призначена для задоволення питних і господарськопобутових потреб на всіх етапах її добування, обробки та в розподільчих мережах, а також на пунктах розливу питної води та інших об'єктах централізованого водопостачання.

✅Відповідно до статті 18 Закону України «Про забезпечення санітарного й епідемічного благополуччя населення» від 24.02.94, органи державної виконавчої влади, місцевого самоврядування зобов'язані забезпечити мешканців міст та інших населених пунктів питною водою, кількість і якість якої повинні відповідати вимогам санітарних норм державного стандарту.

✅У відповідності зі статтею 43 Закону України «Про питну воду й питне водопостачання» від 10 січня 2002, державний контроль якості питної води здійснюють органи місцевого самоврядування, місцеві органи виконавчої влади та органами Держпродспоживслужби.

✅Відповідно до зазначених документів, якість питної води, що подається населенню системою централізованого господарсько-питного водопостачання, повинна не тільки відповідати встановленим гігієнічним нормативам, а й бути гарантовано захищена від випадкового або систематичного забруднення.

✅Державний моніторинг якості питної води фахівцями Білгород-Дністровського РВП ДУ «Одеський ОЦКПХ МОЗ» здійснюється щорічно в 65 контрольних точках спостереження. Результати лабораторних досліджень води статистично обробляються та щоденно аналізуються. Лікарем із комунальної гігієни розраховується питома вага проб питної води з відхиленнями від нормативів за хімічними і мікробіологічними показниками, відібраних на різних об'єктах нагляду, а також у цілому по місту та району.

✅Фахівці відділу при виявленні нестандартних проб питної води, надають консультативну допомогу власникам водопровідних споруд і мереж щодо приведення води у відповідність нормативних вимог. Тільки після отримання результатів, що підтверджують якість питної води норми, яка подається населенню району.

🛑АКЦЕНТУЄМО УВАГУ:

✅Станом на 20.06.2023 у відібраних пробах питної води патогенної флори не виявлено.

Матеріал підготувала Гринь В.Г. лікар з комунальної гігієни відділу епідеміологічного нагляду (спостереження) за неінфекційними хворобами Б-Дністровський РВП ДУ "Одеський ОЦКПХ МОЗ України"https://www.facebook.com/BDRVP

Поділитися:
Налаштування доступності
Налаштування контрасту
Розмір шрифту
Міжбуквенний інтервал
Міжстрочний інтервал
Зображення
Шрифт
Скинути налаштування
Дивитись більше:
24.06.2025

На базі Білгород-Дністровського РВП ДУ «Одеський ОЦКПХ МОЗ» відбувся плановий візит фахівців Одеський обласний центр...

24.06.2025

Фахівці Білгогрод-Дністровського РВП ДУ «Одеський ОЦКПХ МОЗ» є регулярними донорами крові декілька років поспіль....

24.06.2025

Гострі кишкові інфекції (ГКІ) – одні з найпоширеніших інфекційних захворювань, які активізуються влітку та можуть...

24.06.2025

З метою впрвадження "Типової програми з підвищення обізнанності населення з питань психічного здоров’я" в Одеській...

Адреса:
67700, Україна, Одеська область, м. Білгород-Дністровський, вул. Сергія Файнблата, буд. 7
Білгород - Дністровський РВП ДУ "Одеський ОЦКПХ МОЗ України":
Основні завдання та функції: - мікробіологічні, вірусологічні, паразитологічні, санітарно-гігієнічні, токсиколого-гігієнічні, фізичні, радіологічні, молекулярно-генетичні та інші дослідження щодо безпеки факторів, що можуть небезпечно впливати на стан здоров'я людини у будівлях, спорудах, на територіях, сировині, продукції, об'єктах виробничого середовища, питній воді, ґрунті, повітрі, біоматеріалі та довкіллі, в т. ч. діагностичні; - дослідження стану здоров'я населення та середовища життєдіяльності людини, виявлення причинно-наслідкових зв'язків між станом здоров'я населення та впливом на нього факторів середовища життєдіяльності людини;
GPS: 46.191038002227, 30.343036651611
Графік роботи:
пн-пт з 9:00 до 17:12

Білгород - Дністровський РВП ДУ "Одеський ОЦКПХ МОЗ України"

Білгород - Дністровський РВП ДУ "Одеський ОЦКПХ МОЗ України"