У межах нагляду за якістю питної води й стану питного водопостачання здійснюється державний та виробничий контроль.

💡

Контролю підлягає вода, призначена для задоволення питних і господарськопобутових потреб на всіх етапах її добування, обробки та в розподільчих мережах, а також на пунктах розливу питної води та інших об'єктах централізованого водопостачання.

✅Відповідно до статті 18 Закону України «Про забезпечення санітарного й епідемічного благополуччя населення» від 24.02.94, органи державної виконавчої влади, місцевого самоврядування зобов'язані забезпечити мешканців міст та інших населених пунктів питною водою, кількість і якість якої повинні відповідати вимогам санітарних норм державного стандарту.

✅У відповідності зі статтею 43 Закону України «Про питну воду й питне водопостачання» від 10 січня 2002, державний контроль якості питної води здійснюють органи місцевого самоврядування, місцеві органи виконавчої влади та органами Держпродспоживслужби.

✅Відповідно до зазначених документів, якість питної води, що подається населенню системою централізованого господарсько-питного водопостачання, повинна не тільки відповідати встановленим гігієнічним нормативам, а й бути гарантовано захищена від випадкового або систематичного забруднення.

✅Державний моніторинг якості питної води фахівцями Білгород-Дністровського РВП ДУ «Одеський ОЦКПХ МОЗ» здійснюється щорічно в 65 контрольних точках спостереження. Результати лабораторних досліджень води статистично обробляються та щоденно аналізуються. Лікарем із комунальної гігієни розраховується питома вага проб питної води з відхиленнями від нормативів за хімічними і мікробіологічними показниками, відібраних на різних об'єктах нагляду, а також у цілому по місту та району.

✅Фахівці відділу при виявленні нестандартних проб питної води, надають консультативну допомогу власникам водопровідних споруд і мереж щодо приведення води у відповідність нормативних вимог. Тільки після отримання результатів, що підтверджують якість питної води норми, яка подається населенню району.

🛑АКЦЕНТУЄМО УВАГУ:

✅Станом на 20.06.2023 у відібраних пробах питної води патогенної флори не виявлено.

Матеріал підготувала Гринь В.Г. лікар з комунальної гігієни відділу епідеміологічного нагляду (спостереження) за неінфекційними хворобами Б-Дністровський РВП ДУ "Одеський ОЦКПХ МОЗ України"https://www.facebook.com/BDRVP

Поділитися:
Налаштування доступності
Налаштування контрасту
Розмір шрифту
Міжбуквенний інтервал
Міжстрочний інтервал
Зображення
Шрифт
Скинути налаштування
Дивитись більше:
19.11.2024

Важливо знаходити час для профілактичних медоглядів. Набагато простіше протидіяти захворюванням до їх виникнення чи...

19.11.2024

За даними моніторингу за поточний 46 тиждень захворюваність на на грипп та ГРВІ знаходиться на сезонному рівні....

19.11.2024

У Центр громадського здоров’я України України зазначають, що за 10 місяців 2024 року рівень захворюваності на кашлюк...

19.11.2024

Коли ви курите або вейпите, шкідливі хімічні речовини моментально потрапляють у ваші легені, а звідти переходять у...

Адреса:
67700, Україна, Одеська область, м. Білгород-Дністровський, вул. Сергія Файнблата, буд. 7
Білгород - Дністровський РВП ДУ "Одеський ОЦКПХ МОЗ України":
Основні завдання та функції: - мікробіологічні, вірусологічні, паразитологічні, санітарно-гігієнічні, токсиколого-гігієнічні, фізичні, радіологічні, молекулярно-генетичні та інші дослідження щодо безпеки факторів, що можуть небезпечно впливати на стан здоров'я людини у будівлях, спорудах, на територіях, сировині, продукції, об'єктах виробничого середовища, питній воді, ґрунті, повітрі, біоматеріалі та довкіллі, в т. ч. діагностичні; - дослідження стану здоров'я населення та середовища життєдіяльності людини, виявлення причинно-наслідкових зв'язків між станом здоров'я населення та впливом на нього факторів середовища життєдіяльності людини;
GPS: 46.191038002227, 30.343036651611
Графік роботи:
пн-пт з 9:00 до 17:12

Білгород - Дністровський РВП ДУ "Одеський ОЦКПХ МОЗ України"

Білгород - Дністровський РВП ДУ "Одеський ОЦКПХ МОЗ України"