Саме тому, з метою профілактики гострих кишкових інфекцій серед населення, фахівцями відділу епідеміологічного нагляду (спостереження) та профілактики інфекційних хвороб були організовані бесіди із працівниками дитячих закладів м.Татарбунари.
Загальні клінічні прояви – це загальна слабість, болі в животі, проноси, блювання, підвищення температури тіла, озноб, головний біль. Інкубаційний період (час від моменту зараження до появи клінічних проявів) триває від кількох годин до 7-ми днів.
Джерелом інфекції є хвора людина та носій.
Найчастіше факторами передачі кишкової інфекції стають готові страви, молоко та молочні продукти, кондитерські вироби, які готуються «із запасом», що призводить до накопичення у продуктах збудників інфекційних захворювань.
З метою профілактики кишкових інфекцій необхідно:
– Для пиття і приготування їжі використовувати воду питну бутильовану або з централізованих джерел водопостачання;
– Не використовувати воду з незнайомих джерел (рік, озер, підземних джерел, поверхневі води).
– У подорож не брати продукти, що швидко псуються (ковбаси, молочні, кулінарні, кондитерські та інші вироби, що потребують охолодження при зберіганні);
– Дотримуватись правил особистої гігієни, часто мити руки з милом, особливо перед прийомом їжі, після відвідування туалету.
– У випадку виявлення перших ознак гострої кишкової інфекції терміново звертайтесь до найближчої лікувальної установи. Не займайтесь самолікуванням!
Дослухайтесь до цих рекомендацій і порад та пам’ятайте: хворобу легше попередити, ніж лікувати. Бережіть себе і будьте здорові!