Тепла пора року є найпоширенішою для захворювання на гострі кишкові інфекції. Це велика група захворювань з ознаками загальної інтоксикації організму, які уражають шлунково-кишковий тракт.

🌡

Саме тому, з метою профілактики гострих кишкових інфекцій серед населення, фахівцями відділу епідеміологічного нагляду (спостереження) та профілактики інфекційних хвороб були організовані бесіди із працівниками дитячих закладів м.Татарбунари.

🛑Загальні клінічні прояви – це загальна слабість, болі в животі, проноси, блювання, підвищення температури тіла, озноб, головний біль. Інкубаційний період (час від моменту зараження до появи клінічних проявів) триває від кількох годин до 7-ми днів.

🛑 Джерелом інфекції є хвора людина та носій.

❗️ Найчастіше факторами передачі кишкової інфекції стають готові страви, молоко та молочні продукти, кондитерські вироби, які готуються «із запасом», що призводить до накопичення у продуктах збудників інфекційних захворювань.

🟢З метою профілактики кишкових інфекцій необхідно:

– Для пиття і приготування їжі використовувати воду питну бутильовану або з централізованих джерел водопостачання;

– Не використовувати воду з незнайомих джерел (рік, озер, підземних джерел, поверхневі води).

– У подорож не брати продукти, що швидко псуються (ковбаси, молочні, кулінарні, кондитерські та інші вироби, що потребують охолодження при зберіганні);

– Дотримуватись правил особистої гігієни, часто мити руки з милом, особливо перед прийомом їжі, після відвідування туалету.

– У випадку виявлення перших ознак гострої кишкової інфекції терміново звертайтесь до найближчої лікувальної установи. Не займайтесь самолікуванням!

Дослухайтесь до цих рекомендацій і порад та пам’ятайте: хворобу легше попередити, ніж лікувати. Бережіть себе і будьте здорові!

Поділитися:
Налаштування доступності
Налаштування контрасту
Розмір шрифту
Міжбуквенний інтервал
Міжстрочний інтервал
Зображення
Шрифт
Скинути налаштування
Дивитись більше:
19.11.2024

Важливо знаходити час для профілактичних медоглядів. Набагато простіше протидіяти захворюванням до їх виникнення чи...

19.11.2024

За даними моніторингу за поточний 46 тиждень захворюваність на на грипп та ГРВІ знаходиться на сезонному рівні....

19.11.2024

У Центр громадського здоров’я України України зазначають, що за 10 місяців 2024 року рівень захворюваності на кашлюк...

19.11.2024

Коли ви курите або вейпите, шкідливі хімічні речовини моментально потрапляють у ваші легені, а звідти переходять у...

Адреса:
67700, Україна, Одеська область, м. Білгород-Дністровський, вул. Сергія Файнблата, буд. 7
Білгород - Дністровський РВП ДУ "Одеський ОЦКПХ МОЗ України":
Основні завдання та функції: - мікробіологічні, вірусологічні, паразитологічні, санітарно-гігієнічні, токсиколого-гігієнічні, фізичні, радіологічні, молекулярно-генетичні та інші дослідження щодо безпеки факторів, що можуть небезпечно впливати на стан здоров'я людини у будівлях, спорудах, на територіях, сировині, продукції, об'єктах виробничого середовища, питній воді, ґрунті, повітрі, біоматеріалі та довкіллі, в т. ч. діагностичні; - дослідження стану здоров'я населення та середовища життєдіяльності людини, виявлення причинно-наслідкових зв'язків між станом здоров'я населення та впливом на нього факторів середовища життєдіяльності людини;
GPS: 46.191038002227, 30.343036651611
Графік роботи:
пн-пт з 9:00 до 17:12

Білгород - Дністровський РВП ДУ "Одеський ОЦКПХ МОЗ України"

Білгород - Дністровський РВП ДУ "Одеський ОЦКПХ МОЗ України"